دیوار پیش ساخته گچی صداگیر

معرفی دیوار پیش ساخته کچی صداگیر
دیوار پیش ساخته گچی صداگیر طبق مشخصات جدول ذیل و با ماشین آلات آلمانی و با استفاده از گچ صنعتی با دانه بندی و گیرایش خاص این صنعت و استفاده از افزودنی های مرتبط و مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 2786 وگواهی فنی شماره 1149-1 صادره از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن،برابر با استاندارد اتحادیه اروپا به شماره های EN 12859-2001 and ISO 717-1, EN 1350-1-2003 و برخورداری از بیش از چهار دهه تجربیات علمی و عملی تولید و همراه با پشتیبانی فنی و اجرایی در دسترس مجریان و مصرف کنندگان محترم قرار میگیرد.
محسنات و کاربرد دیوارگچی صداگیر
دیوار گچی صداگیر در ضخامت 8 سانتیمتر ضمن صرفه جوئی درفضای مفید ساختمانها، عایق مناسبی هم از نظر حرارتی وهم از نظر صوتی میباشد و به علت سبکی وزن به سبک سازی در ساختمان کمک میکند. با استفاده از دیوار گچی صداگیر در پروژه های ساختمانی خود، ضمن سرعت بخشیدن به پیشرفت عملیات اجرایی صرفه جویی چشمگیری در هزینه های آهن، سیمان و دیگر مصالح را خواهید داشت.

دیوار گچی صداگیر از لحاظ زیست محیطی نیز بسیار مفید بوده و از لانه گذاری حشرات جلوگیری میکند و از نظر انجام عملیات اجرایی، به علت جاسازی های ایجاد شده در اطراف قطعات ( کام و زبانه ) بسیار آسان و سریع است و پس از نصب نیازی به گچ و خاک و گچ کاری ندارد و فقط به منظور محو شدن آثار جا سازی های تاسیساتی و بندها کافی است که یک لایه 3 الی 5 میلیمتر نرمه کشی با گچ نازک کاری سطح دیوار ایجاد شده را پوشش دهید تا آماده رنگ شود.

جدول مشخصات فنی دیوار پیش ساخته  گچی صدا گیر
شرحضریبمقیاس
ابعاد80*500*666میلیمتر ( ضخامت و ارتفاع  و طول)
وزن هر متر مربع66-75کیلو گرم هر متر مربع
مقاومت صوتی36DB
مقاومت فشاری262کیلوگرم هر سانتیمتر مربع
مقاومت خمش87کیلو گرم هر سانتیمتر مربع
تحمل ضربه102کیلو گرم هر سانتیمتر مربع
چگالی هر متر مربع820الی919کیلو گرم هر متر مکعب
مقاومت انتقال حرارت0/027هر سانتیمتر ضخامتکیلو کالری در ساعت
ضریب انتقال حرارت0/35 با رطوبت نسبی %4/5کیلو کالری در ساعت
مقاومت در مقابل رطوبت( نوع ضد رطوبت قطعات)95%Moisture Resistant Panel (MRP)

*نحوه اجرای تاسیسات: انجام هرگونه جاسازی تاسیساتی از قبیل کلید و پریز برق، لوله گذاری های برق و دیگر تاسیسات، همچنین نصب درب، پنجره، کاشی، سرامیک، سنگ و آجر نما امکان پذیر می باشد.

*طول و عرض مجاز: بارعایت دستورالعمل های پیشنهادی و رعایت جزئیات اجرایی داده شده می توانید دیواری به طول 6 متر و ارتفاع 3 متر را ایجاد نماید.شایان ذکر است بیش از این مقدار نیاز به تقویت کننده کمکی دارد.

 

فیلم آموزشی

از این قسمت میتوانید فیلم آموزشی طریقه نصب دیوار گچی صداگیر را دانلود کنید.

کاربرد و محسنات دیوار گچی به صورت ترکیبی و دو جداره

یکی دیگر از کاربردهای دیوارگچی قابلیت اجرایی آن با سیستم ترکیبی و به صورت دو جداره می باشد.با بکارگیری روشی که در ذیل به آن اشاره می شود ، ضمن رعایت و تامین شرایط استاندارد مبحث 19 تاکید روی دیوارهای جانبی و تفکیک کننده های آپارتمان را دارد،باعث سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی،صرفه جویی در هزینه، مقاوم سازی در برابر لرزشها و زلزله،سبک سازی،صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد مقاومت صوتی است.

مراحل چیدمان و اجرای دیوار گچی جانبی به صورت دو جداره

1. کف سازی و تراز محل ایجاد دیوار دو جداره(دهانه های اطراف ساختمان)
2. نصب پروفیل فوم لرزه گیر در دو ردیف.
3. نصب دیوار گچی عایق رطوبت در صخامت 8 سانتی متر در سمت بیرونی.
4. نصب یک لایه ورق فوم به فاصله اشاره شده در مبحث 19 که باتوجه به شرایط اقلیمی منطقه متفاوت میباشد.
5. نصب دیوار گچی عادی در صخامت 8 سانتی متر از سمت داخل.


دیوار گچی عایق رطوبت،فوم و دیوار گچی عادی و سیستم مقاوم سازی لرزه گیر در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و بر اساس استاندارد مبحث 19 مورد آزمون قرار گرفته و به موجب شماره:9713-14-89 به تاریخ: 89/12/23 مورد تایید واقع شده است.از این روش اجرایی می توانید برای تفکیک بین واحدهای آپارتمان ها از یکدیگر نیز استفاده نمائید.اگر در طرفین دیوار دوجداره (تفکیکی)،سرویس بهداشتی یا آشپزخانه قرار داشت از دیوار عایق رطوبت و درغیر اینصورت از دیوار گچی معمولی استفاده فرمایید.

نحوه استفاده از پوشش های رنگی برای نما

1. پس از اتمام عملیات نصب دیوار ، سطوح دیوار بیرونی که با قطعات دیوار گچی عایق رطوبت اجراء شده با یک لایه نرمه کشی در ضخامت 3 الی 5 میلیمتر برای محو شدن بندها و یکدست شدن سطح دیوار انجام گیرد.
2. پس از خشک شدن سطح دیوار مواد را در رنگ مورد نظر در ظرف مخصوص ریخته سپس با کمک قلطک با نقش مورد نظر سطح دیوار را پوشش دهید.

نحوه سیمانکاری روی دیوار عایق رطوبت

با نصب توری روی سطح دیوار بیرونی عملیات سیمانکاری با روش پاششی یا تخته ماله ای قابل اجرا خواهد بود.

سليميکس 11 با کابرد دوگانه روي ديوار گچي صداگير1. سليميکس را ميتوان به عنوان يک عايق رطوبتي روي سطح ديوارگچي و سطوح بسياري از ديگر مصالح مورد استفاده قرار داد، مقدار مواد مورد نياز براي ايجاد يک لایه به ضخامت يک ميليمتر حدود 800 گرم براي هر متر مربع مي باشد.
2. سليميکس را ميتوان به عنوان چسب کاشي نيز مورد استفاده قرارداد، مقدار مواد مورد نياز براي هر متر مربع حدود يک کيلو گرم مي باشد.
به منظور بهره گيري از کاربرد دوگانه اين مواد، پس از اطمينان از خشک و عاري بودن سطح ديوار از گرد و غبار، يک لايه سليميکس را روي سطح تميز ديوار ايجاد، سپس يک لايه توري از جنس الیاف شیشه روي آن نصب و مجددا يک لايه ديگر مواد در جهت مخالف قبلي اضافه کرد، آنگاه اقدام به نصب کاشي مي گردد.
3. پایداری  مواد در برابر تغييرات جوي، تا ميزان 20- درجه و 70+ درجه سانتيگراد بوده و نظر به اينکه در ساختار آن آب وجود دارد لذا توصيه مي شود در دماي بالاي صفر درجه و ترجيها در دماي 20 درجه مورد استفاده قرار گيرد.
4. سليميکس را مي توان با قلم مو، غلطک و يا دستگاههاي پاشش مورد استفاده قرار داد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید کاتالوگ دیوار گچی رو از اینجا دانلود کنید

Design by: ramin saffariرامین صفاری

وبلاگ رامین صفاریramin saffari`s blog