مقاوم سازی دیوار گچی توسط فوم فشرده و شاخک گالوانیزه

مقاوم سازی دیوار گچی به دو صورت که هر کدام مکمل یکدیگر هستند صورت می گیرد .


الف ) پروفیل فوم فشرده U و A


ب ) شاخک گالوانیزه

 


الف) پروفیل فوم فشرده از جنس پلی استایرن با دانسیته 20 می باشد که در جهت مقاوم سازی دیوار برای جلوگیری از ترک خوردگی در آن طراحی شده است . پروفیل فوم فشرده دارای برجستگی ها و فرورفتگی های (کام و زبانه) می باشد و در چهار طرف دیوار گچی ( کف ، بالا و طرفین ) کار گذاشته می شود . از آنجا که دیوار گچی یک سازه خشک محسوب می شود . فوم کار گذاشته شده در طرفین این امکان را ایجاد می کند که سازه گچی ، خاصیت ارتجاعی پیدا کرده ، ضمن جلوگیری از ترک خوردگی به مقاومت و استحکام دیوار در برابر افت سازه اصلی و یا زلزله کمک زیادی در جلوگیری از تخریب آن نیز دارد .
ب) شاخک گالوانیزه از جنس گالوانیزه می باشد . دارای یک چاک در قسمت پایینی جهت درگیری در فاق و زبانه های دیوار گچی می باشد و از یک طرف به سازه اصلی (ستون و دیوار باربر) پرچ می شود . این قطعه جهت درگیری و اتصال کاملتر دیوار با سازه اصلی طراحی و ساخته شده است و این امکان را ایجاد می کند که در مواقع تولید نیروهای جانبی و غیر جانبی دیوار از سازه اصلی جدا نگردد و در نتیجه تخریبی حاصل نگردد .
کاربرد:
کاربرد این محصول در ساختمان به عنوان عامل ایجاد مقاومت سازه ای غیر باربر برای جلوگیری از عواقب ناشی از افت ساختمان و زلزله و همچنین ترک خوردگی می باشد . این سیستم با توجه به نوع طراحی آن در بحث زلزله و مسائل مربوط به آن کمک زیادی می کند
سیستم مقاوم سازی یکی از مباحث مهم آیین نامه 2800 می باشد که با توجه به قرار داشتن کشور در شرایط و مناطق زلزله خیز کمک بسیار زیادی به صنعتی سازی می کند .


مشخصات:
وزن پروفیل فوم فشرده در متر طول 10 گرم وزن شاخک گالوانیزه در یک عدد 10 گرم می باشد .
پروفیل فوم فشرده از جنس فوم نسوز میباشد.همچنین لایه ملاتی که در دو طرف آنرا پوشانده که ضخامت آن 5 میلیمتر است تا حدی آنرا در مجاورت حریق ایمن می کند .
اجرای این طرح و به ثمر رساندن آن توسط واحد طرح و تحقیقات شرکت تولیدی صداگیر صورت گرفته است .

برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی میتوانید کاتالوگ دیوار گچی را از اینجا دانلود کنید

Design by: ramin saffariرامین صفاری

وبلاگ رامین صفاریramin saffari`s blog